НСДП избра членови на Извршниот комитет и потпретседатели

Од:

Централниот одбор на НСДП денеска во Скопје ја одржа својата прва конститутивна седница по одржаниот четврти конгрес на партијата.

Членовите на Централниот одбор избраа 19 членови на Извршиот одбор на партијата, помеѓу кои и тројца потпретседатели и двајца секретари. За потпретседатели на партијата се избрани Горан Мисовски, Соња Мираковска и Зорица Апостолска, додека пак за организационен секретар е избран Кристијан Трајковски, а за секретар за меѓународна соработка Стојанче Манев.

Освен за изборот на членови на раководството на партијата на седницата се разговараше и за актуелни политички теми и прашања.

Би можело да ве интересира

Мисовски: Оваа Влада ќе трае, мало сутра дека ќе падне веднаш

Предраг Петровиќ

НСДП: Оваа учебна година да се прескокне

Ана Ололовска

Мисовски: Илинден е концептот кој обединува и гарантира заедничка и просперитетна иднина

А1он

Џафери оздраве, но сепак Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

А1он

ВИДЕО: НСДП се залага за економија заснована на рамномерен регионален развој

Ана Ололовска

ВИДЕО: Трајковски од НСДП ги претстави програмските определби на партијата во делот на екологијата

Ана Ололовска