Џафери оздраве, но сепак Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

Од:

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

-Претседателот на Собранието Талат Џафери е во добра здравствена состојба, но по препорака на лекарите неопходен му е дополнителен одмор и мирување, додаваат од собраниската прес-служба.

Џафери на 24 јули беше хоспитализиран на Инфективната клиника со симптоми на коронавирус, иако тестирањата на Ковид-19 му биле негативни.

Би можело да ве интересира

Во Белимбегово отворена нова полициска канцеларија

Жарко Настоски

Крушево очекува туристичко лето со странски посетители и меѓународни првенства

Ана Ололовска

Насилници малтретирале цело семејство во Белимбегово поради наводен долг на синот

Жарко Настоски

Ноќно скијање за прв пат во Крушево

Ана Ололовска

Девојка од Крушево пријавила дека двајца сакале да ја силуваат

Жарко Настоски

Во Крушево налето ново првенство во параглајдерство

Жарко Настоски