Џафери оздраве, но сепак Мисовски ќе ја предводи делегацијата на Мечкин камен

Од:

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август – Денот на Републиката, на Мечкин камен во Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, соопшти денеска собраниската прес служба.

-Претседателот на Собранието Талат Џафери е во добра здравствена состојба, но по препорака на лекарите неопходен му е дополнителен одмор и мирување, додаваат од собраниската прес-служба.

Џафери на 24 јули беше хоспитализиран на Инфективната клиника со симптоми на коронавирус, иако тестирањата на Ковид-19 му биле негативни.

Би можело да ве интересира

Крушево: Почит, сеќавање и ново спомен обележје за Тоше Проески

А1он

Националната конференција „Град пријател на младите“ во Крушево

Ана Ололовска

Изградени 16 километри пешачки и велосипедски патеки во општина Илинден

Ана Ололовска

Мисовски: Оваа Влада ќе трае, мало сутра дека ќе падне веднаш

Предраг Петровиќ

На последниот ден како премиер, Спасовски во Крушево отвори турнир во скијање со ролерки

Жарко Настоски

Фатениот разбојник однел 21.000 евра од банката во Крушево, одреден му е притвор

Жарко Настоски