london

Свет

Во Лондон: Полицијата уапси 92 членови на десницата, противници на пропалестинскиот собир

А1он
Британската полиција соопшти дека денеска уапсила 92 лица во центарот на Лондон, членови на екстремно десничарска група која се противи на пропалестинскиот марш што се
Свет

Лондон: Четири полицајци повредени, 29 лица уапсени на собир за поддршка на Палестинците

А1он
Четворица полицајци се повредени, а 29 лица се уапсени на митинг во Лондон каде илјадници демонстранти се собраа на плоштадот Трафалгар во поддршка на Палестинците
Свет

(ВИДЕО) Девојче е усмртено со нож пред трговскиот центар во Лондон

А1он
Петнаесетгодишно девојче почина откако утринава било избодено со нож пред трговскиот центар во Кројдон, Лондон (Велика Британија) потврди полицијата. BREAKING: A 15-year-old girl has died
Свет

Лондон е на нозе и во потера по него-кој е избеганиот терорист кој побегна од затворската кујна

А1он
Офицер на британската армија, кој чека судење за обвинение за тероризам, утринава избега од затвор во Лондон и во тек е голема потера по него.
Спорт

Лондон нема да прифати квалификации за ЛОИ 2024 година поради учество на руските спортисти

А1он
Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) одлучи во Лондон да не се одржуваат квалификациски турнири за Олимписките игри 2024 година во Париз објави „Inside the Games“. Ова
Свет

Тинејџер е избоден до смрт по роденденска забава во северозападен Лондон

А1он
17-годишен тинејџер бил избоден до смрт по роденденска забава во северозападен Лондон, соопшти полицијата. Во инцидентот што се случи синоќа околу 23 часот и 30
Свет

ВИДЕО: Напад со нож во болница во Лондон, двајца повредени

А1он
Вооружени полицајци реагирале на инцидент во болница во северозападен Лондон, јавуваат британските медиуми. Во меѓувреме, еден маж беше уапсен откако полицајците одговорија на пријавите за
Свет

(ВИДЕО) Голем пожар избувна во станбена зграда во Лондон: Пожарот зафатил четири ката, 80 луѓе евакуирани

А1он
Огромен пожар избувна во станбена зграда во јужен Лондон, а со пожарот се борат 60 пожарникари. #croydon Whitehorse road pic.twitter.com/tGZ3kmwu90 — BANNERWORX (@BANNERWORX) June 7,
Свет

ВИДЕО: Автомобил се заби во резиденцијата на британскиот премиер

А1он
Автомобил удри во ограда на Даунинг стрит, каде се наоѓа канцеларијата и резиденцијата на премиерот Риши Сунак, соопшти денеска лондонската полиција, додавајќи дека еден маж