lionel mesi

Спорт

Суарез објави при какви услови Меси ќе остане во Барса до крајот на кариерата

А1он
Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез упати повик до клубот што да направи, ако сака да го задржи Лионел Меси до крајот на кариерата. Според Уругваецот,
Спорт

Ван Бастен: Кој смета дека Роналдо е подобар од Меси, не се разбира од фудбал

А1он
Поранешната ѕвезда на Ајакс, Милан и холандската репрезентација Марко ван Бастен зеде став по темата за тоа кој е подобар помеѓу Кристијано Роналдо и Лионел
Спорт

Тројца фудбалери ја надминаа границата од заработени 100 милиони долари за 2019 година

А1он
Откако заврши 2019 година, станаа јасни најголемите „победници“ во светот на спортот, барем во однос на заработените пари во последните 365 дена. И за прв
Магазин

(ВИДЕО) На социјалните мрежи се шегуваат со Меси: Можеби е „магионичар“ со топка, но не го бидува со жени

А1он
Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси можеби е „магионичар“ со фудбалска топка, но кога е во прашање самодоверба покрај жени не се покажува најдобро. A post shared