Ван Бастен: Кој смета дека Роналдо е подобар од Меси, не се разбира од фудбал

Од:

Поранешната ѕвезда на Ајакс, Милан и холандската репрезентација Марко ван Бастен зеде став по темата за тоа кој е подобар помеѓу Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

„Роналдо е одличен фудбалер, но кој тврди дека е подобар од Меси или не се разбира ништо од фудбал или едноставно не е искрен“, рече Ван Бастен во интервјуто за „Кориере дела Сера“.

Според него, Меси е уникатен и како него се раѓаат еднаш на 50 или 100 години.

„Тој е генијалец. На 28-годишна возраст, јас практично престанав да играм. Веќе ја освоив „Златната топка“ три пати. А погледнете го нивото на Кристијано и Меси, дури и сега кога поминаа 30 години“, додаде Ван Бастен.

Би можело да ве интересира

Шпански медиуми: Меси ја изневерил сопругата со новинарка која ја следи репрезентацијата

Откриени резултатите-познато кој годинава ќе ја освои Златната топка

Главниот услов за враќање на Меси во Барселона е исполнет, одлуката останува на него

Меси го напушти теренот повреден, по него сета публика си замина

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Роналдо нокаутира камерман: Несреќникот не знаеше што го погоди

Телохранителот на Меси месечно заработува цело богатство

Предраг Петровиќ