(ВИДЕО) На социјалните мрежи се шегуваат со Меси: Можеби е „магионичар“ со топка, но не го бидува со жени

Од:

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси можеби е „магионичар“ со фудбалска топка, но кога е во прашање самодоверба покрај жени не се покажува најдобро.

A post shared by Yael Shelbia (@yaelshelbia) on

Снимката од Меси и згодната израелска манекенка Јоел Шелиба предизвикува интересни реакции по социјалните мрежи.

Популарнот фудбалер присуствуваше на прославата на една компанија и според протоколот требаше да се фотографира во друштво на убавата манекенка.

И додека таа се вртеше лево десно, за фоторепортерите да направат што поубава фотографија, Аргентинецот остана вкочанет покрај неа. Тој делуваше исплашен, а на социјалните мрежи се шегуваа дека се однесувал како да му се приближила мечка, а не убава девојка.

Би можело да ве интересира

Меси: Барса многу ќе напредува со Чави

Ана Ололовска

Чави може да влијае на враќањето на Меси во Барселона

Ана Ололовска

Меси може да игра со Уругвај и Бразил, тренира со репрезентацијата на Аргентина

Ана Ололовска

ПСЖ без Меси против Лајпциг во ЛШ

А1он

Меси не планира да се пензионира од фудбалот

А1он

Полската фудбалска федерација стравува дека Златната топка ќе ја освои Меси, а не Левандовски

Ана Ололовска