Венгер: Истекува времето на Роналдо и Меси

Од:

Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер изрази жалење што истекува времето на Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

„Никогаш не сме виделе такви играчи толку креативни во секоја тешка ситуација. Сепак, нивното време истекува и сега можеме да зборуваме за следната генерација на суперsвезди. Во него, Французите може да дојдат до израз. Во оваа фаза, лидер може да стане Килијан Мбапе. Не треба да го забораваме Нејмар, секако.“ рече Венгер.

Во последните 12 години, Меси има освоено шест Златни топки додека Роналдо – 5. Само Лука Модриќ успеа да ја сруши доминацијата на Португалецот и Аргентинецот.

Би можело да ве интересира

УЕФА ја казни Црвена ѕвезда за навредите кон Ибрахимовиќ

Жарко Настоски

Шкендија ја зголеми предноста на табелата пред конкурентите за шампионскиот трофеј

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ ќе паузира еден натпревар по црвениот картон против Парма

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ ги прекршил заштитните мерки, вечерал со Абате и уште двајца во ресторан

Жарко Настоски

Алардајс бара клубовите да ги бојкотираат социјалните мрежи поради расизмот

Жарко Настоски

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Жарко Настоски