izbiracki spisok

Македонија

(ВИДЕО) Спасовски: Власта ниту има волја, ниту сака да го прочисти избирачкиот список

А1он
Реформи со оваа влада, оваа партија која ги окупира институциите 10 години не се можни. Илузија е да очекува некој дека ќе има реформи. Да
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Дијалогот ќе продолжи кога ВМРО-ДПМНЕ ќе биде спремна за прочистување на списокот и реформи во медиумите

А1он
На новинарско прашање дали ќе продолжи политичкиот дијалог од понедленик, порптаролот на СДСМ, Петре Шилегов кажа дека тоа ќе се случи кога ВМРО-ДПМНЕ ќе покаже
Видео Македонија

ВИДЕО: Фантомска зграда со 30 жители во Кисела Вода

А1он
Според Избирачкиот список кој го објави ДИК, во Општината Кисела Вода на улица Христо Татарчев 1 бр. 13 се води непостоечка зграда со еден влез
Македонија

Твитер: Уште духот Каспер и дружината ги нема во избирачкиот список.

А1он
Еве како Твитер заедницата ја коментира состојбата во Избирачкиот список: -Проверувам на список, само 4 дома. Да не не е нешто во ред со нас?