finansiska policija

Македонија

Кривична за поранешен градоначалник и претседател на Советот на Демир Капија

А1он
Финансиската полиција до ОЈО за гонење организиран криминал и корупција – Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на општина Демир Капија Т.Д. (61) за
Македонија

Кривични пријави против две лица за злоупотреба на службената положба

А1он
Финансиската полиција поднесе кривична пријава против две лица за злоупотреба на службена положба и противправно стекнување имотна корист. Кривични пријави до Основното јавно обвинителство Скопје
Видео Македонија

ВИДЕО: Објавени снимки од апсењето на ексдиректорот на СОЗР, Васе Доневски

А1он
Финансиската полиција ги објави снимките од апсењето на ексдиректорот на СОЗР, Васе Доневски кој е осомничен за нелегални договори со помеѓу СОЗР и Секјуриком за
Македонија

Кривична против поранешниот директор на Здравствниот дом – Виница

А1он
Полицијата поднесе кривична пријава против М.П.(48) од Виница, вработен во Јавната здравствена установа Здравствен дом во градот, на работното место доктор по стоматологија, поради постоење
Видео Економија

ВИДЕО: Поранешни директори го оштетиле МЕПСО за 690 илјади евра

А1он
Поднесени се кривични пријави против поранешниот генерален директор на АД МЕПСО, Ненад Јовановски, директорот за финансиско работење и директорот за управување со пазарот на електрична
Македонија

Дехари: Управата за финансиска полиција работи без опрема за следење

А1он
Заменик-директорот на Управата за финансиска полиција Берат Дехари на денешната седница на собраниската Комисија за надзор над спроведувањето на посебната истражна мерка следење на комуникациите