el cheka

Македонија

Шекеринска очекува да одговараат сите кои учествувале во изборни кражби и нерегуларности

А1он
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, коментирајќи ја објавената „бомба“
Македонија

Заев: Се покажува разликата со нашите политички опоненти

А1он
Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот вицепремиер за евроинтеграции Фатмир
Македонија

Алими и Џафери разговараат како да вработат ќерка на претседател на суд

Васко Маглешов
На фејсбук-профилот на Ел Чека објавени се нови прислушувани материјали. Во некои од нив се слушаат гласовите на координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп
Македонија

Ел Чека му возврати на Заев: Ти пропадна планот за рекетирање

А1он
Шеќерим Ахмеди , познат во јавноста како Ел Чека возврати на обвинувањата на премиерот Зоран Заев дека кога-тогаш ќе одговара за објавувањето на прислушуваните материјали
Македонија

Нова бомба на Ел Чека: Братот на Али Ахмети и Муса Џафери разговараат за тендер

Васко Маглешов
На „Фејсбук“ профилот на Ел Чека синоќа беше објавена нова аудио бомба, во која, се тврди дека се гласовите на Фекри Ахмети, братот на Али
Македонија

Ел Чека бара поддршка од Села и Касами за протестот во Скопје

Галена Николовска-Ризвановиќ
Објавувачот на прислушуваните разговори познат во јавноста како Ел Чека ги повика лидерите на двете опозициски партии – Алијансата за Албанците и Беса, да се
Македонија

Поднесено обвинение против Ел Чека

Галена Николовска-Ризвановиќ
Основното обвинителство Кичево соопшти дека поднело обвинение против „Ел Чека“ за неовластено прислушување и тонско снимање. „Обвинетиот при крајот на месец мај оваа година, од
Македонија

(ВИДЕО) Дураку: Прашајте го Ахмети дали ќе ме сменат од министерското место

Министерот за животна средина Садула Дураку не знае дали ќе биде сменет од министерското место, како дел од „метлата“ на Заев. На прашање на „А1он“
Македонија

Јанева дала налог да се истражат „бомбите“ на „Ел Чека“

А1он
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска изјави дека дала налог да се истражат „бомбите“ што беа објавени деновиве на Фејбук профилот „Ел Чека“, просочувајќи дека