(ВИДЕО) Дураку: Прашајте го Ахмети дали ќе ме сменат од министерското место

Од:

Министерот за животна средина Садула Дураку не знае дали ќе биде сменет од министерското место, како дел од „метлата“ на Заев. На прашање на „А1он“ дали ќе биде назначен на друга функција, Дураку вели дека зависи од лидерот на ДУИ, Али Ахмети, како и од партиските органи.

„Прашајте го Ахмети за оваа работа, јас не знам ништо. Не знам, централното раководство на ДУИ одлучува. Јас сум задоволен што и припаѓам на ДУИ. Имаме една земја и за оваа земја треба да работиме сите и во Демократската унија за интеграција сите треба да придонесат“, рече Дураку по завршувањето на партиската прослава од 17-годишнината на ДУИ.

Тој не одговори дали доброволно би се повлекол од министерството за животна средина, а лидерот на ДУИ, Али Ахмети ги изигнорира новинарските екипи и не застана да одговори на новинарски прашања. Во дел од обраќањето пред присутните функционери и членови на ДУИ, Ахмети се осврна на „бомбите“ од Ел Чека. Рече дека не ги слушал и ги повика органите на прогонот да постапат за нелегалните снимки, кои, како што рече биле злоупотребени.

Г.Н.Р

Би можело да ве интересира

Објавени две „бомби“ за затворањето на А1 ТВ: Се е во тефтерчето од Горде, ќе дојде време за пари

Ана Ололовска

Нови две снимки за Заев со непознат соговорник: Сашо е спремен на договор

Ландов

Николоски во нова снимка: Тие згради се од Нефи бандитот, тоа му е дел од договорот за изборите

Ландов

И натаму се објавуваат „бомби“, Јанушев и Јанакиески договарале исклучување на лифтови и струја: Нека ги е*ат брат

А1он

Јанушев и Јанакиески договараат летови од Италија и Швајцарија „за нашите“: На „Бетон“ пушти му го тоа да плати

Кристијан Ландов

Партиски списоци во Телеком и закани од Јанушев: Tаа Даниела и тој Ратко, жими се, утре ќе ги убијам

Кристијан Ландов