sadula duraku

Uncategorized Македонија

Реакции за Дураку: „Интернет експлорер“ му овозможи уште една функција во Владата

Лавина реакции на социјалните мрежи по одлуката на Владата, министерот Садула Дураку да биде назначен за вицепремиер. „Малку му е вицепремиер, нека го назначат и
Истражувања Македонија

Министерот Дураку лани по ресторани трошел по 700 евра месечно

Мери Јордановска
Хотели во земјата и странство, дневници, ресторани, такси, ВИП-салони на аеродроми – дел потреби, а дел луксузирања на владините претставници и министрите, може да се
Македонија

(ВИДЕО) Дураку: Прашајте го Ахмети дали ќе ме сменат од министерското место

Министерот за животна средина Садула Дураку не знае дали ќе биде сменет од министерското место, како дел од „метлата“ на Заев. На прашање на „А1он“
Македонија

„Охрид СОС“: Ново парапетче на Охридското Езеро додека Заев нема контрола врз државата

Граѓанската иницијатива „Охрид СОС“ алармира за ново уништување на брегот на Охридското Езеро, овој пат во близина на црквата „Св. Недела“ во Радожда. Градежна механизација