el ceka

Uncategorized

Ел Чека осуден на една година условно, адвокатoт ќе ја обжали пресудата

А1он
Кичевскиот основен Суд, на Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, му одреди условна казна затвор од една година, ако во наредните две години не стори
Македонија

Шекеринска: „Бомбава“ само потврди која е огромната разлика меѓу нас и нив

А1он
„Малку се залетаа. И самите покажаа колку не сме исти“. Вака министерката за одбрана го коментира прислушуваниот разговор што беше денеска објавен на соцјалните мрежи,
Македонија

Нова бомба од Ел Чека: Шекеринска и Бесими за гласањето на ДИК за локалните избори

А1он
На социјалната мрежа „Фејсбук“ се појави прислушуван разговор од локалните избори во 2013 година. Објавувачот на материјалот, Ел Чека, објаснува дека на снимката се слуша
Македонија

Алими и Џафери разговараат како да вработат ќерка на претседател на суд

Васко Маглешов
На фејсбук-профилот на Ел Чека објавени се нови прислушувани материјали. Во некои од нив се слушаат гласовите на координаторот на пратеничката група на ДУИ, Ејуп
Видео Македонија

(ВИДЕО) Заев до Ел Чека: Објави разговори и за мене, ќе одговараш кога-тогаш

Галена Николовска-Ризвановиќ
Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција рече дека институциите постапуваат по објавените „бомби“ на Ел Чека. – Институциите постапуваат за објавените разговори од Ел Чека.
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јанева: Чека може да си ги преземе „бомбите“ од „Јутјуб“

Васко Маглешов
Шефицата на специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, на која на 15 септември ѝ истекува мандатот, два и пол часа го презентираше шестмесечниот извештај за работата
Македонија

Хоџа: Владата нема да го коментира објавувањето на бомбите од страна на „Ел Чека“

А1он
Владата останува на ставот на МВР што го изнесе пред неколку дена во врска со објавувањето на последните „бомби“, изјави денеска владиниот портпарол Мухамед Хоџа.
Македонија

СЈО: Бомбите на Ел Чека не се откај нас

Васко Маглешов
Специјалното јавно обвинителство преку соопштение информира дека новообјавните бомби споделени од профилот на „Фејсбук“ не потекнуваат откај нив. „Новообјавените разговори објавени од Фејсбук профилот со
Македонија

Јанева дала налог да се истражат „бомбите“ на „Ел Чека“

А1он
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска изјави дека дала налог да се истражат „бомбите“ што беа објавени деновиве на Фејбук профилот „Ел Чека“, просочувајќи дека