eksplozija

Свет

Саудиска Арабија уништи дрон со експлозив испратен од Јемен

А1он
Саудиска Арабија пресретнала и уништила дрон со експлозив, испратен од Јемен од страна на бунтовниците Хути. Дека нападот бил осуетен и дронот со експлозив пресретнат
Свет

ВИДЕО: Најмалку едно лице загина во експлозија на пазар за огномет во Мексико

А1он
Најмалку едно лице е убиено во експлозија на пазар за огномет во градот Тултепек во државата Мексико, изјави во саботата Луис Фелипе Пуенте, шеф на
Свет

Најмалку четири лица загинаа при експлозија во фабрика за пиротехнички материјали во Богота

А1он
Најмалку четворица загинаа, а 26 се повредени при синоќешната експлозија во фабрика за пиротехнички материјали во главниот град на Колумбија, Богота. Од силната експлозија урната
Свет

САД: Едно лице загина, 15 повредени при експлозија во станбена зграда

А1он
Најмалку едно лице загина, а 15 се повредени при денешната експлозија во станбена зграда во американската држава Северна Каролина. Експлозијата се случи во центарот на
Uncategorized Свет

Седум загинати во експлозија во кинеска фабрика

А1он
Најмалку седум луѓе загинале, а петмина се повредени во експлозија на контејнер со метален отпад во градот Куншан, во кинеската провинција Џијангсу, јавуваат локалните медиуми.
Свет

Експлозија на гасовод во предградие на Истанбул

Во реонот на истанбулското предградие Силиври денеска експлодира гасовод за време на изградбата на пат, објави турската телевизија Си-Ен-Ен Турк. Експлозијата предизвика голем пожар. На
Македонија

Поради експлозијата во плинарата во прекин сообраќајот на влезот на Богданци

А1он
Поради експлозија во фабриката за полнење гас во прекин е сообраќајот на влезот на Богданци од правец на Гевгелија, во должина од 300 метри. Како што информираат од АМСМ,  во