dimitrov

Македонија

Средба на Димитров со Синдикатот на Македонската дипломатска служба

А1он
Министерот за надворешни работи Никола Димитров по денешното преземање на функцијата имаше средба со проширениот состав на Извршниот одбор на Синдикатот на Македонската дипломатска служба.
Македонија

Димитров ја презеде функцијата министер за надворешни работи

А1он
Во Министерството за надворешни работи денеска беше остварена средба помеѓу новиот министер за надворешни работи на Република Македонија Никола Димитров и досегашниот Никола Попоски, и
Македонија

Димитров: На Груевски му одговара збрка затоа што со рацете е длабоко во медот

А1он
Дека мешаницата околу фалсификуваните лични карти е пропаганден трик на власта за да се отргне вниманието од аферит во кои се вплеткани владејачките функционери, смета