cia

Свет

ЦИА го предупредила Бајден во 2022 година дека Русија може да употреби нуклеарно оружје

А1он
Во 2022 година, ЦИА го предупредила американскиот претседател Џо Бајден дека има 50 отсто или повеќе шанси Русија да употреби нуклеарно оружје доколку утврди дека
Свет

ЦИА и Мосад разговараат за можни решенија за Газа

А1он
Шефовите на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) и на израелскиот Мосад вчера се сретнаа со катарскиот премиер во Доха за да разговараат за следните чекори
Свет

Поранешен агент на ЦИА сексуално злоставувал и дрогирал 20 жени

А1он
Поранешен агент на ЦИА e обвинет за дрогирање и сексуално злоставување на најмалку дваесетина жени. Toj вчера пред судот во Вашингтон се изјасни за виновен
Свет

ЦИА и МИ6: Не го потценувајте Путин, а со Кина развивајте добри односи

А1он
Шефот на ЦИА, Вилијам Барнс, и шефот на британската разузнавачка служба, Ричард Мур, излегоа од вообичаената тајност на работењето на нивните служби, сакајќи јасно да
Свет

Барнс: Путин е врвниот апостол на одмаздата, тој сè уште бара одмазда против Пригожин

А1он
Директорот на ЦИА, Вилијам Барнс, тврди дека рускиот претседател Владимир Путин веројатно сè уште размислува како да се справи со шефот на Вагнер, Евгениј Пригожин.
Свет

„Фајненшл тајмс“: Директорот на ЦИА минатиот месец беше во тајна посета на Кина

А1он
Директорот на ЦИА, Бил Барнс, минатиот месец беше во тајна посета на Кина за да разговара со тамошните власти. Според „Фајненшл тајмс“, тајната посета укажува
Свет

ВИДЕО: ЦИА објави видео, се обидува да врбува шпиуни од Русија

А1он
Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) вчера објави видео на кое се обидува да регрутира шпиони, односно Руси незадоволни од војната во Украина и животот во
Свет

Шефот на ЦИА: Русија ризикува да стане економска колонија на Кина

А1он
Русија ризикува да стане „економска колонија“ на Кина бидејќи нејзината изолација од Западот се продлабочува по инвазијата на Украина, изјави директорот на ЦИА Вилијам Барнс.
Свет

Шефовите на ЦИА и руската СВР во Турција разговарале против употребата на нуклеарно оружје

А1он
Директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилијам Барнс е во Турција каде се сретна со шефот на руската служба за надворешно разузнавање (СВР) за