ceska

Регион

(ВИДЕО) Пукање на универзитет во центарот на Прага, има мртви и ранети, полицијата го уби напаѓачот

А1он
Денеска на универзитет во центарот на Прага се случи вооружен инцидент во кој има мртви и ранети, соопшти чешката полиција. Пукањето се случило на Филозофскиот
Uncategorized

Чешка: Русија ќе се појави на границата доколку Украина ја загуби војната

А1он
Највисоките чешки функционери – претседателот, премиерот и шефовите на двата дома на парламентот ги предупредија граѓаните дека Русија ќе се појави на границата доколку Украина
Регион

Земан со Вучиќ: Се обидов да ја натерам Чешка да го повлече признавањето на Косово

А1он
Претседателот на Чешка, Милош Земан, престојува во Србија, која ја избра за проштална странска посета на крајот од вториот и последен мандат. Тој разговараше за
Свет

Фијала: Чешка за нов претседател на земјата го избра Петр Павел, победи граѓанскиот кандидат

А1он
Чешкиот премиер Петр Фијала денеска им честиташе на Чесите што го избраа пензионираниот генерал, поранешен началник на Генералштабот, а подоцна и втор човек на НАТО,