ajkula

Свет

ВИДЕО: Србин-нуркач се сретнал очи во очи со голема бела ајкула во Америка, раскажа како куртулил

А1он
Јас сум веројатно најсреќниот човек на светот, им кажа Србинот Немања Спасојевиќ на американските новинари, откако стигна да раскаже за блиска средба со еден од
Регион

ВИДЕО: Двометарска ајкула снимена во плиткото на јадранскиот остров Корчула

А1он
Ајкула долга над два метра е снимена како плива крај брегот на хрватскиот остров Корчула, а ова е првпат годинава морски пес да биде забележан
Регион

ВИДЕО: Ајкула-Црногорка уловена во Петровац, локалните жители ја викаат „лисица“

А1он
Двајца црногорски рибари денеска на околу два и пол километри од брегот кај Петровац, успеале да уловат ајкула долга неколку метри. На кусите снимки што
Свет

ВИДЕО: Подмолен напад на ајкула врз германска туристка во Црвеното Море

А1он
Морничава снимка од напад на ајкула во водите на Црвеното Море беше објавена од локалните медиуми во Египет. Жртвата е туристка, која нуркала заедно со
Свет

Хорор во Црвеното Море: Ајкула одгриза рака на 12-годишно момче од Украина

А1он
Тројца луѓе, меѓу кои 12-годишно дете од Украина и неговата мајка, се повредени во напад на ајкула во близина на познатото египетско летувалиште Шарм-ел Шеик,
Свет

Голема ајкула повлече десетгодишно дете од чамец во Австралија

А1он
Ајкула повлече десетгодишно дете од рибарски чамец во водите на островската држава Тасманија, но истата побегна кога таткото на детето скокна во морето за да
Магазин

ВИДЕО: Блиска средба меѓу нуркач и можеби најголемата бела ајкула во светот

А1он
Во близина на хавајскиот остров Оаху нуркачи кои се занимаваат со проучување ајкули забележале директна средба со бела ајкула, за која се верува дека е