ajkuli

Магазин

(ВИДЕО) Жена позираше опкружена со ајкули: „Ние не сме нивниот главен извор на храна“

А1он
Кимбер Кифер е експерт за задржување на здивот и воодушевува со фотографиите на кои позира во длабочините на морето, пренесува ДПА. Кимбер е 44-годишна манекенка
Магазин

Ајкули на кокаин: Истражувачите од Флорида наидуваат на чудно однесување на морските предатори

А1он
Ајкулите многу веројатно конзумираат кокаин фрлен во водите на Флорида и тоа може да ги натера да се однесуваат на „луди“ начини, според најновото откритие
Свет

Околу 50 ајкули се регистрирани во близина на позната плажа: Градските власти распоредуваат дронови

А1он
Гувернерката на Њујорк Кети Хокул донесе одлука да распореди беспилотни летала на плажите Лонг Ајленд и Њујорк поради зголемените извештаи за забележани ајкули од страна
Магазин

ВИДЕО: Блиска средба меѓу нуркач и можеби најголемата бела ајкула во светот

А1он
Во близина на хавајскиот остров Оаху нуркачи кои се занимаваат со проучување ајкули забележале директна средба со бела ајкула, за која се верува дека е