ajkula

Свет

(ВИДЕО) Ајкула напаѓа чамец: Осум пати се залетува кон пловилото и удира во моторот

А1он
Рибар од Флорида снимил неверојатна снимка од дрон како ајкула го напаѓа бродот на неговиот пријател на почетокот на Неделата на ајкулите. Џош Јоргенсен, кој
Свет

Уште еден напад на ајкула: Жена нуркаше, а потоа се спаси од пеколот, морето за секунда стана црвено

А1он
Во близина на островите Галапагос, Делија Иријарте (40) е тешко повредена кога ја нападна ајкула. Жена нуркала кога ајкула ја каснала за десната нога. По
Регион

(ВИДЕО) Хаос на убаво туристичко место на Малта: Туна предизвика метеж на плажа, луѓето мислеа дека е ајкула

А1он
На интернет кружат неверојатни видеа од ајкули од места кои туристите ги обожаваат. Нешто слично се случи и на Малта (Заливот Гадира), само што не
Свет

(ВИДЕО) Фатена ајкулата што го уби Владимир, таткото очаен: „Само слушнав – тато спаси ме…“

А1он
На видеото снимено од потресени набљудувачи се слуша плачот на Владимир: „Тато, тато, спаси ме!“ Mısır'ın Hurgada kentinde köpekbalığının saldırısına uğrayan bir kişi hayatını kaybetti.
Свет

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Ајкула уби Русин во Хургада, со него била и неговата девојка

А1он
Русинот Владимир Попов (23) е убиен денеска од ајкула во познатото египетско летувалиште Хургада. Mısır'ın Hurgada kentinde köpekbalığının saldırısına uğrayan bir kişi hayatını kaybetti. Arkadaşı