ajkula

Магазин

(ВИДЕО) Првпат снимено: Орки се здружија во напад на голема ајкула

А1он
Несекојдневна случка е снимена со дрон на брегот на Јужна Африка, и тоа е првото видео досега кое ја прикажува оваа ситуација од природата. Група
Магазин

(ВИДЕО) Напад на ајкула: Го искрши кафезот, нуркачот во паника пливаше да се спаси

А1он
Голема бела ајкула нападна нуркач во стаклен кафез кој го распарчи со невидена сила. Се појавија застрашувачки снимки на кои се гледа моментот кога огромната
Магазин

ВИДЕО: Влегле да пливаат, а излегле со ајкули на телото, ги загризале и не ги пуштаат

А1он
Видеата што се појавија на социјалните мрежи ги шокираа сите! Не е познато каде се создадени, а на нив јасно се гледаат мали риби кои
Магазин

(ВИДЕО) Не e за оние со слабо срце: Ајкула долга над 6 метри се приближува до чамец

А1он
Видеото, кое беше објавено на Твитер профилот на The Daily Jaws, досега собра повеќе од 4,4 милиони прегледи. That’s a 20 footer…. #Jaws #sharks pic.twitter.com/ZRDXHPQVMZ
Свет

Паника на плажите во Шпанија, најбрзата ајкула на светот забележана во Медитеранот

А1он
Во шпанските одморалишта владее планика, бидејќи во близина на плажите била забележана најбрзата ајкула на светот која може да се движи со брзина од 70