ВИДЕО: Напад од ајкула усмрти жена на луксузен остров

Од:

На интернет се појавија снимки од смртоносниот напад на ајкула на Бахамите во кој загина 58-годишна жена од Пенсилванија.

На почетокот на видеото може да се види моментот кога лекарите се обидуваат да ја оживеат несреќната жена која ја нападна ѕверот додека нуркала со неколку луѓе.


„Семејството наводно нуркало во вода. Таа област е позната по посетителите кои нуркаат“, соопшти полицијата.

Спасувачите успеале да ја одвлечат до чамецот, но жената набрзо им подлегнала на повредите. Подоцна било утврдено дека ја нападнал исклучително опасен вид на овој морскиa бик ајкула, пишува Дејли Мејл.

Инаку, жената и нејзиното семејство, кои биле патници на луксузниот брод „Royal Caribbean’s Harmony of the Seas“, биле во посета на Њу Провиденс, каде што резервирале екскурзија.

Би можело да ве интересира

Жена е тешко повредена во напад на ајкула во Сиднеј

(ВИДЕО) Морски лав распарки ајкула: Неверојатна снимка од судир на предаторите, посетителите на плажата згрозени

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Во Црна Гора забележана е ајкула: кружеше околу брод

Предраг Петровиќ

Ајкула нападна жена на плажата Рокавеј во Њујорк: Тешко повредена

(ВИДЕО) Ајкула напаѓа чамец: Осум пати се залетува кон пловилото и удира во моторот

ВИДЕО: Паника во Шпанија-перки се појавија во водата, сите почнаа да бегаат