Тинејџер бил каснат од ајкула додека вежбал за време на тренинг камп за спасители на Флорида

Од:

Момче (14) се здобило со сериозни повреди кога го каснала ајкула додека вежбал за време на тренинг камп за спасувачи на Флорида. Нападот се случил во близина на спасувачката кула Понсе Инлет, додека тинејџерот вежбал да влегува во вода, пренесува АП.

Поради степенот на повредите, тинејџерот бил итно пренесен во болница. Нападот се случи само неколку дена по два одвоени инциденти на плажа во градот Њу Смирна Бич, кога 26-годишен маж беше каснат за нога од ајкула, а 21-годишен маж беше нападнат додека играше фудбал во плиткото.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Девојка во борба со ајкула, ја зграпчи, па доби удар во глава

Голема ајкула тешка 200 килограми е уловена во Будва

Горан Наумовски

Една од најопасните ајкули во светот е уловена во близина на Неум

ВИДЕО: Патник фрли камера во морето, глетката ги запрепасти луѓето

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Изгуби рамнотежа и падна од даската директно врз ајкулата

Предраг Петровиќ

Жена е тешко повредена во напад на ајкула во Сиднеј