ВИДЕО: Патник фрли камера во морето, глетката ги запрепасти луѓето

Од:

Патник на брод за крстарење фрлил камера во морето и снимил се што се случува, а што не можеме да го видиме.

Грчки фотограф кој редовно поставува содржини на YouTube, објави видео снимено од неговата GoPro камера што ја фрлил во морето, а ноќното видео особено вознемири многумина.

На снимката се гледаат ајкули кои излегуваат од морничавата темнина, а кои исплашија многумина. Луѓето во коментарите напишаа дека таа сцена им е страшна, но и интересна се додека ја гледаат од дома.

Би можело да ве интересира

Голема ајкула тешка 200 килограми е уловена во Будва

Горан Наумовски

Една од најопасните ајкули во светот е уловена во близина на Неум

ВИДЕО: Изгуби рамнотежа и падна од даската директно врз ајкулата

Предраг Петровиќ

Жена е тешко повредена во напад на ајкула во Сиднеј

(ВИДЕО) Морски лав распарки ајкула: Неверојатна снимка од судир на предаторите, посетителите на плажата згрозени

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Во Црна Гора забележана е ајкула: кружеше околу брод

Предраг Петровиќ