ajkula

Свет

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Ајкула уби Русин во Хургада, со него била и неговата девојка

А1он
Русинот Владимир Попов (23) е убиен денеска од ајкула во познатото египетско летувалиште Хургада. Mısır'ın Hurgada kentinde köpekbalığının saldırısına uğrayan bir kişi hayatını kaybetti. Arkadaşı
Свет

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Ајкула напаѓа девојка на Малдиви: Прво кружи околу неа, а потоа ја гризе

А1он
Ајкула изгриза девојка додека пливала на Малдиви, а во меѓувреме се појави и снимка од нападот. 30-годишната Кармен Сервело нуркала во близина на атолот Ваву,
Свет

Нова Каледонија: Ајкула уби австралиски турист

А1он
Австралиски турист е убиен во напад на ајкула на преполна плажа во Нова Каледонија, француска колонија во Меланезија во југозападниот дел на Пацификот, објави денеска
Свет

(ВИДЕО) Две бик-ајкули го одложија фестивалот на сурфање во Австралија

А1он
Неколку популарни плажи во Сиднеј се затворени пред популарниот фестивал на сурфање, откако ајкули нападнаа делфин во водите во близина на градот. Најмалку две ајкули
Свет

(ВИДЕО) Секунди ја делеле од смрт: Жена во последен момент се спаси од огромна бела ајкула

А1он
Една жена сакала да влезе во водата за да нурне. Таа била на помал брод и се подготвила за нуркање. Ставила перки, маска и почнала
Свет

Десетгодишно момче остана без нога по напад од ајкула кај архипелагот Флорида Кис

А1он
Ајкула нападнала 10-годишно момче кое било на одмор со семејството во архипелагот Флорида Кис и тешко го повредило, јавуваат американските медиуми. Како што потврдија официјални
Магазин

(ВИДЕО) Првпат снимено: Орки се здружија во напад на голема ајкула

А1он
Несекојдневна случка е снимена со дрон на брегот на Јужна Африка, и тоа е првото видео досега кое ја прикажува оваа ситуација од природата. Група