aba

Спорт

Илиевски: Честитки за Борац, повредите и загубените топки не чинеа пораз

А1он
Тренерот на Пелистер, Марјан Илиевски, ги сумираше впачатоците по вториот неуспех на неговите кошаркари на „балонот“ во Сараево и синоќешниот пораз 86:101 од лидерот во
Спорт

Победнички старт на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата

А1он
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром со победа ја отвори новата сезона во регионалната АБА 2 лига, откако триумфираше вечерва во воведното коло на турнирот
Спорт

МЗТ Скопје со пораз го заврши АБА 2 турнирот во Сараево

А1он
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром загуби попладнево во неизвесен натпревар од екипата на Младост Земун со 82:75, завршувајќи го настапот на турнирот во Сараево
Спорт

ВИДЕО: Инцидент на мечот Будуќност-Мега, Американецот Рид исклучен поради брутален напад

А1он
Несекојдневно насилен почеток имаше мечот од кошаркарската АБА лига меѓу Будуќност од Подгорица и српскиот тим Мега, одигран вечерва. На половината на првата четвртина, по
Спорт

МЗТ Скопје побара итно свикување Собрание на АБА за прием во елитата

А1он
Управата на МЗТ Скопје Аеродром денес упати официјален допис до АБА-лигата и до сите екипи кои настапуваат во прволигашката конкуренција од ова натпреварување, со цел