МЗТ Скопје рано ги заврши настапите во АБА 2 лигата

Од:

Тимот на МЗТ Скопје Аеродром попладнево забележа победа над Младост Земун со 92:86, но разликата од шест поени не беше доволна да се анулира негативата од 20 поени од првиот дуел (75:95) одигран пред два дена. Така, македонскиот претставник кој имаше амбиции да го освои првото место и да се врати во АБА 1 лигата, испадна уште во четврфиналната фаза.

Хасани Гравет и Иван Карачиќ со по 21 поен беа најефикасни во победничкиот состав.

Во полуфиналето, Младост Земун ќе игра со поуспешниот од пресметката Студентски центар – Слобода Ужице (96:92 прв натпревар).

Би можело да ве интересира

МЗТ Скопје – Работнички во финалето на кошаркарскиот куп

Мери Јордановска

МЗТ Скопје убедливо поразен од Младост во првиот четвртфинален натпревар во плејофот на АБА 2

Ана Ололовска

Кочов веќе не е тренер на МЗТ Скопје

Катерина Павлова-Николовска

МЗТ Скопје со пораз го заврши АБА 2 турнирот во Сараево

Ана Ололовска

МЗТ Скопје поуспешен од Работнички во македонската пресметка од АБА 2

Ана Ололовска

МЗТ Скопје го раскина договорот со Американецот Барнет

Ана Ололовска