ВИДЕО: Инцидент на мечот Будуќност-Мега, Американецот Рид исклучен поради брутален напад

Од:

Несекојдневно насилен почеток имаше мечот од кошаркарската АБА лига меѓу Будуќност од Подгорица и српскиот тим Мега, одигран вечерва.

dobivaj vesti na viber

На половината на првата четвртина, по само пет минути игра, кошаркарот на Мега Филип Петрушев заврши една акција со забивање, по што му дофрли нешто на центарот на Будуќност, Вили Рид. На изненадување на сите присутни, Американецот одговори со брутален удар со бокс со сета сила во градите на младиот српски репрезентативец. По ова, поранешниот НБА-кошаркар беше ескпресно исклучен.

Инцидентот како да им даде поттик на кошаркарите на Мега, кои во тој момент започнаа серија од 15:2, а контролата врз мечот ја задржаа до крајот, нанесувајќи ѝ го на екипата од Подгорица првиот пораз оваа сезона во АБА лигата – 78:72.

Би можело да ве интересира

Кошаркарската ѕвезда Бритни Грајнер е префрлена од затвор во руска казнена колонија

Горан Наумовски

Американката Мерит Хемпе доби македонски пасош и ќе ја засили нашата репрезентација

ВИДЕО: Убедлив пораз на МЗТ Скопје од Будуќност

Партизан демантира дека преговара со Кампацо

ВИДЕО: Кошаркарки на Мали се истепаа во микс-зоната додека Србинка даваше изјава

Марканен и Финска ја „спакуваа“ Хрватска!