aba 2

Спорт

НЛБ Групација и АБА Лига ј.т.д. – Заедно пишуваме ново регионално поглавје во кошарката

А1он
„Овој регион на можности е наш дом. Сега имаме нова, одлична можност регионот на ЈИЕ во кој работиме, уште повеќе да го обединиме но, овој
Спорт

Илиевски: Честитки за Борац, повредите и загубените топки не чинеа пораз

А1он
Тренерот на Пелистер, Марјан Илиевски, ги сумираше впачатоците по вториот неуспех на неговите кошаркари на „балонот“ во Сараево и синоќешниот пораз 86:101 од лидерот во
Спорт

АБА2: МЗТ Скопје Аеродром го порази Пелистер во „македонското дерби“

А1он
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром триумфираа попладнево во „македонското дерби“ против Пелистер со 80-64 (51-38) во АБА 2 лигата и ја запишаа втората победа во
Спорт

МЗТ Скопје со пораз го заврши АБА 2 турнирот во Сараево

А1он
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром загуби попладнево во неизвесен натпревар од екипата на Младост Земун со 82:75, завршувајќи го настапот на турнирот во Сараево