Стартува новата сезона во АБА лигата

Од:

Со натпреварот меѓу екипите на црногорскиот Морнар и хрватска Цибона денеска почнува новата сезона во регионалната кошаркарска АБА лига.

dobivaj vesti na viber

Актуелниот шампион Црвена ѕвезда одбраната на титулата ја почнува на домашен терен против Сплит, додека градскиот ривал на „црвено – белите“, Партизан, предводен од легендарниот Жељко Обрадовиќ на клупата, во првото коло му гостува на Задар, в понеделник.

АБА лига 1 коло:

Морнар – Цибона, Црвена ѕвезда – Сплит, Игокеа – Борац, Цедевита – Олимпија, Мега – Студнтски центар, Будуќност – ФМП, Задар – Партизан.

Би можело да ве интересира

Илиевски: Честитки за Борац, повредите и загубените топки не чинеа пораз

Ана Ололовска

Победнички старт на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата

А1он

МЗТ Скопје рано ги заврши настапите во АБА 2 лигата

Ана Ололовска

МЗТ Скопје со пораз го заврши АБА 2 турнирот во Сараево

Ана Ололовска

МЗТ Скопје поуспешен од Работнички во македонската пресметка од АБА 2

Ана Ололовска

ВИДЕО: Инцидент на мечот Будуќност-Мега, Американецот Рид исклучен поради брутален напад

Жарко Настоски