aba

Спорт

Новата сезона во АБА лигата започнува на 19 септември

А1он
На денешното Собрание на клубовите од регионалната кошаркарска АБА лига одржано преку видео-врска, донесена е одлука новата сезона да започне на 19 септември. Основниот дел
Спорт

Симболични цени на билетите за натпреварот на МЗТ Скопје против Задар

А1он
Раководството на МЗТ Скопје Аеродром одреди симболична цена од само 50 денари на билетите за утрешниот дуел против Задар на кој со евентуална победа, „сино-белите“
Спорт

Назор: Лицемерно е да кажам дека против МЗТ Скопје очекувам било што друго освен победа

А1он
Тренерот на Задар, Анте Назор, е голем оптимист пред денешниот натпревар со МЗТ Скопје Аеродром, во баражот за место во регионалната кошаркарска АБА лига. Назор