Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Петрос Царухис: Косово во Атина ќе отвори економска канцеларија

А1он
Грција се согласи Косово да отвори економска канцеларија во Атина, а не како што објавија приштинските медиуми дека ќе се отвора „канцеларија за врски“, јави Танјуг. Портпаролот
Регион

Балканот зафатен од тропски температури

А1он
Неодамнешните поплави на Балканот се заменија со тропски горештини во Хрватска, Србија, Босна и Херцегодина и Македонија, каде температурите достигнаа до 37 степени Целзиусови. Над 100 лица
Регион

Хотелите во Истанбул загубиле 54 милиони евра поради протестите за паркот Гези

А1он
Немирите на плоштадот Таксим во Истанбул и протестните акции во паркот Гези нанеле големи загуби на туризмот, што според извештајот на Сојузот на хотелиери, менаџери и инвеститори
Регион

Околу 800 војници учествуваа во голема операција против нарко група во јужна Турција

А1он
Неколку стотици турски војници учествуваа во голема операција против наркогрупа во округот Дијарбекир во Југоисточна Турција, соопшти електронското издание „Хаберлер“. Во операцијата, спроведена со помош на разузнавачката