Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

Здравството се соочува со загуби на медицински кадар, особено на специјалисти кои одат во приватниот сектор или странство, нотира ЕК во Извештајот

А1он
Здравствениот сектор се соочува со загуби на медицински персонал, особено на специјалисти кои одат во приватниот сектор или заминуваат на работа во странство, оценува Европската
Македонија

Сончево со променлива облачност и слаб до умерен ветер

А1он
Времето во земјава ќе биде сончево со променлива облачност поголема во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе
Македонија

Управниот суд ја прифати жалбата на АА и Алтернатива, ќе се прегласува во Дебар

А1он
Управниот суд ја прифати жалбата на Алијанса за Албанците и Алтернатива за резултатите од гласањето по листите за кандидатите за градоначалник и советници на Општина
Македонија

Шилегов: Двата нови булевари во Бутел се доказ дека оваа општина најбрзо се развиваше во изминативе четири години

А1он
Кандидатот за градоначалник на Скопје од СДСМ Петре Шилегов оствари средби со жителите на Бутел. Во разговор со бутелчани Шилегов потенцираше дека Бутел е општина
Македонија

36-годишен маж вознемирувал малолетничка: И покажувал недолични фотографии и ја допирал

А1он
Министерството за внатрешни работи информираше дека во Богданци, полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода А.Г.(36) од Богданци, поради сомнение дека вознемирувал малолетничка
Македонија

Кандидатот за градоначалник на Василево од ВМРО-ДПМНЕ нападнал активисти на СДСМ тврдат солијалдемократите

А1он
Кандидатот за градоначалник на Василево од ВМРО-ДПМНЕ, Славе Андонов, и негов сопартиец, Ацо Василевски, тепале активисти на социјалдемократите кои оделе од врата на врата во
Македонија

Пронајдени тела на двајца мигранти, едниот малолетник

А1он
Тела на две починати лица биле пронајдени во атарот на село Миравци, на место викано „Јаворица“, гевгелиско, информираат од Министерството за внатрешни работи. Од МВР
Македонија

СДСМ Скопје: Арсовска должи осум милиони денари на државата и на граѓаните, не само на ЕВН, со уништувањето на салата „Расадник“

А1он
Инвеститор на Спортската сала „Расадник“ е град Скопје, а парите за спортската сала се собрани од сите скопјани по пат на самопридонес. Објектот на спортската