Регион

Курти: Оставката на Харадинај требаше да се случи многу порано

А1он
Лидерот на опозициското Движење „Самоопределување“ Албин Курти напиша на Фејсбук дека оставката на Рамуш Харадинај дошла со непотребно одложување и од погрешни причини. Тој констатира
Регион

Весели жали што „соборци се повикани“ од Специјалниот суд за воени злосторства

А1он
Претседателот на косовското Собрание и лидер на владејачката Демократска партија на Косово (ПДК), Кадри Весели изрази жалење поради повикот од страна на Специјалниот суд за
Македонија

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

А1он
Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик,
Свет

ВИДЕО: Стотици евакуирани откако еруптираше вулкан на југот на Перу

А1он
Властите во Перу евакуираа повеќе стотици луѓе кои живеат во близина на вулканот Убинас, откако почнал да исфрла пепел. Националниот институт за цивилна заштита наредил
Регион

Итен состанок на Вучиќ со соработниците по оставката на Харадинај

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ се сретна вечерва со претседавачот и српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик и своите соработници, веднаш по информацијата за