Спорт

Данска бара казна за расизмот на бугарските навивачи

А1он
Данскиот фудбалки сојуз и официјално соопшти дека сака казна за Бугарија поради расиситичките извици на фановите на националниот тим за време на натпреварот во Софија
Регион

Јавна прослава на роденденот на Анте Готовина

А1он
Во неколку хрватски градови денеска е организирана јавна прослава на роденденот на воениот злосторник Анте Готовина, а во неговото родно Пакоштани одржана е миса на
Македонија

Црвенковски: На 28 октомври ќе се случи најголемиот митинг досега

А1он
„Дали оваа иста влада донесе амнестија за хашките случаи, дали таа амнестија се однесуваа на раководството на ОНА и десетина луѓе, дали амнестираните седат во