makpetrol

Економија

Признание за „Макпетрол“ како еден од најголемите поддржувачи на СОС Детско Село

А1он
За своите активности на полето на општествената одговорност, „Макпетрол“ доби признание од СОС Детско Село. Оваа организација ја награди компанијата и ја вброи меѓу најголемите
Економија

Со поддршка од „Макпетрол“ и во Кочани ќе се одржат работилници против врсничко насилство

А1он
Општина Кочани ќе биде дел од општествено одговорната кампања преку која „Макпетрол“ дава придонес во решавањето на проблемот со булингот. Учениците кои посетуваат настава во
Спорт

Каратистите на „Макпетрол” ја отвораат сезоната со учество на светската лига во Атина

А1он
Грчкиот главен град Атина викендов ќе биде домаќин на првиот турнир од Светската 1 Премиер карате лига А серија, а на него ќе учествуваат и
Македонија

„Макпетрол“: Ученици од 40 училишта се здобија со знаења за врсничкото насилство

А1он
Во пет општини со околу 40 основни училишта неколку илјади ученици се здобија со знаења за булингот во рамки на општествено одговорната кампања на „Макпетрол“,
Спорт

Три медали за каратистите на „Макпетрол” на Балканското првенство во Љубљана

А1он
Едно златно одличје и две бронзени освоија каратистите на „Макпетрол“ на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21 што неодамна се одржа во Љубљана. Витомир
Македонија

Прва работилница во Општина Центар од кампањата на „Макпетрол“ против врсничкото насилство

А1он
Во скопското основно училиште „Димитар Миладинов“ денес се одржа првата од осумте работилници што се резултат на соработката меѓу „Макпетрол“ и Општина Центар во кампањата
Економија

Уплатата и испораката на екстра лесно масло за домаќинства EL-1 од „Макпетрол“ почнува на 16 октомври

А1он
Компанијата „Макпетрол“ АД Скопје ги известува своите потрошувачи и пошироката јавност дека од 16 октомври, почнува со прием на уплата и испорака на екстра лесно
Магазин

„Макпетрол“ и Општина Центар со едукативни работилници против врсничкото насилство

А1он
Предавања и дискусии на темата булинг ќе се организираат во осумте основни училишта на територијата на Општина Центар во рамки на „Крени глас против врсничкото
Економија

„Макпетрол“ ја обнови и пушти во употреба бензинската станица во Кавадарци

А1он
Современ и функционален изглед, како и исполнување на највисоките технички и безбедносни стандарди, има обновената бензинска станица на „Макпетрол“ во Кавадарци која што е пуштена
Македонија

„Макпетрол“: потребно е заедно да кренеме глас против булингот

А1он
Физичкото, вербалното, односно, психичкото, социјалното и сајбер-насилството се дел од животот на децата во Македонија, уште од најрана возраст. Ваквото секојдневие изминативе години е потврдено