makpetrol

Економија

Макпетрол: Намалување на цените на природен гас и метан за декември

А1он
Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената на природниот гас на светските берзи, „Макпетрол“ АД Скопје ги известува
Економија

„Макпетрол“ ги намали цените на природниот гас и на CNG

А1он
Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената на природниот гас на светските берзи, „Макпетрол“ АД Скопје ги известува
Економија

„Макпетрол“ АД: Уплатата и испораката на екстра лесно масло за домаќинство EL-1 започнува на 17-ти октомври

А1он
Компанијата „Макпетрол“ АД Скопје ги известува своите потрошувачи и пошироката јавност дека од 17-ти октомври, започнува со прием и достава на документација за екстра лесно
Економија

„Макпетрол“: Цената на природниот гас за месец октомври ќе се намали за околу 200 евра за 1000 нормални метри кубни

А1он
Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената на природниот гас на светските берзи, „Макпетрол“ АД Скопје ги известува
Спорт

Осум медали за каратистите на „Макпетрол“ на интернационален турнир во Босна и Херцеговина

А1он
Каратистите на клубот „Макпетрол“ – Скопје се вратија со осум медали од меѓународниот карате турнир „Ноќ на шампионите 2022“ што се одржа викендов во Бјелина,
Македонија

Донација од „Макпетрол“ за основните училишта во општина Центар

А1он
„Макпетрол“ АД Скопје донираше 620 училишни ранци за првачињата во сите 8 основни училишта во општина Центар во Скопје. Училишните ранци денеска на учениците им
Економија

Нова бензинска станица на „Макпетрол“ во Велес

А1он
Компанијата отвори нова бензинска станица во градот Велес која се придружува на современата мрежа на бензински станици на „Макпетрол“ низ државата. Оваа бензинска станица, исто
Економија

(ВИДЕО) „Макпетрол“ – 75 години движечка енергија на македонската економија

А1он
Лидерот на пазарот со нафта и нафтени деривати „Макпетрол“ оваа година одбележува значаен јубилеј, 75 години од своето основање. Во овие 75 години „Макпетрол“ овозможи
Спорт

Девет медали за каратистите на „Макпетрол“ на Балканскиот шампионат

А1он
Со девет одличја, меѓу кои и злато во сениорска екипна конкуренција, се врати тимот на „Макпетрол“ од неодамнешниот Балкански шампионат во Белград. Најголем успех остварија