ga-ma

Македонија

Пендаровски го потпиша Указот за законот за порамнување меѓу Макпетрол и државата

А1он
По консултации со експерти од областа на енергетиката и правото, претседателот Стево Пендаровски денеска го потпиша Указот за прогласување на Законот за решавање на спорот
Македонија

Собранието го донесе Законот за решавање на спорот за „ГА-МА“, државата ќе му исплати 33 милиони евра на Макпетрол

А1он
Собранието денеска попладне ги одржа 29-та седница, како и продолженијата на 19-та и 20-та седница, на кои беа изгласани Законот за решавање на спорот за
Економија

Макпетрол: Никој ништо не ни подарува, туку државата од нас купува капитален објект

А1он
Во врска со 20-тата седница на Собранието на Република Северна Македонија и точката 9 од дневниот ред, МАКПЕТРОЛ АД Скопје ја известува јавноста во земјава
Економија

Идната недела три дена ограничено снабдување со гас, ќе се поправа гасоводот кон Бугарија

А1он
Од вторник до четврток следната недела, односно од 27 до 29 октомври годинава, преку гасоводот ќе се транспортираат ограничени количини на природен гас кон корисниците,