Македонија

ВИДЕО: Обвинетите тврдат дека не го запалиле „аудито“ на Шилегови, обвинителот е дециден дека ќе докаже

А1он
Двајцата скопјани, Андреј Јордев и Стефан Бисков кои шест месеци се во притвор како обвинети дека го запалиле возилото на сопругата од Петре Шилегов, на
Македонија

ВИДЕО: Невремето за неколку минути направи куп штети низ Скопје

А1он
Невреме проследено со интензивен дожд, електрични празнења и град попладнево ја зафати скопската котлина. Засега е познато дека има материјални штети, откорнати дрвја, а во
Македонија

ВИДЕО: Евакуации во Македонија, по невремето кое поплави домови

А1он
Поројните дождови донесоа и поплави во домовите на жителите на Општина Долнени. Ситуацијата ескалирала, додека Центарот за управување со кризи информира дека има поплавени места
Македонија

Три пожари во еден ден, гореле магацин, погон и куќа во Скопје

А1он
Три пожари избиле вчера во Скопје. Запалена била куќа, магацин и погон. Според МВР, во трите пожари, нема ниту еденповреден. Првиот пожар настанал вчера наутро,
Македонија

Скопјанец застрелан пред ресторан, фатен и пиштолџијата

А1он
Вчера, на неколку минути пред 20 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Миле Поп Јорданов“ (подрачје на Карпош) пред угостителски објект имало повредено
Македонија

Струмичанец се возел низ град со повеќе паковања кокаин, полицијата му упаднала и дома

А1он
Вчеравечер, на десет минути пред полноќ, во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода А.И.(47) од с.Добрашинци, струмичко. „При преглед кај него
Магазин

(ВИДЕО) Епидемиологот Вело Марковски објави нова песна, сега пее за Стојан војвода

А1он
Епидемиологот Вело Марковски објави седма преработка на македонска песна. Тој на социјалните мрежи сподели дека ја препеал „Болен ми лежи Стојан војвода“, една од најстарите
Македонија

Братот на исчезнатиот Македонец во Грција бара помош од Владата и МНР: Веруваме дека е жив, потрагата не смее да запре

А1он
Потрагата по Мартин Јовановски, третиот Македонец по кој се трага на Халкидики, ќе треба да запре денеска. Горан, брат на Мартин, бара помош од македонските
Македонија

Данела Арсовска го разреши братот на уапсениот кој денеска пукаше кај плоштадот Скендербег

А1он
Директорот Зуди Енузи е разрешен од позицијата вршител на должност на јавното претпријатие Комунална Хигиена, информира Град Скопје. „Градот Скопје како град на соживот и
Видео Македонија

ВИДЕО: Народ се собира пред Влада, стигнаа првите „У-а” и сирени

А1он
Атмосферата пред Владата се загрева уште на половина час пред официјалниот почеток на протестот против францускиот предлог. Македонски знамиња, реквизити за исвиркување на Владата и