halkidiki

Регион

ВИДЕО: Торнадо во близина на плажите на Халкидики

А1он
Водена „пијавица“ или водено торнадо е снимено денеска во Грција на Халкидики. Огромното торнадо се формирало одеднаш, недалеку од брегот. Дел од македонските и српските
Македонија

(ВИДЕО) Братот на исчезнатиот Мартин: Не си одам без брат ми, потрагата е скапа

А1он
Десет дена трае потрагата по исчезнатиот Македонец, 31-годишниот Мартин Јовановски, кој беше повлечен од морските струи на Халкидики. Неговиот брат Горан се приклучи во потрагата
Македонија

Братот на Мартин се вклучи во потрагата, седум дена се трага по Јовановски

А1он
Седми ден трае потрагата во Егејското Море по младиот Мартин Јовановски. Како што објави невладината организација ОФКАТХ ова е 7-ми ден како продолжува потрагата со
Uncategorized

Шести ден од голема потрага по исчезнатиот Мартин

А1он
Крајбрежната служба на Грција и спасувачките екипи и денеска, шести ден по ред, ја продолжуваат потрагата по исчезнатиот македонски државјанин на Халкидики. Од Министерството за
Македонија

МНР: Потрагата по нашиот исчезнат државјанин во Грција продолжува и утре

А1он
Според информациите на грчките надлежни служби, потрагата по нашиот исчезнат државјанин во Грција продолжува и утре, шести ден, објави вечерва МНР. „Како и досега во
Македонија

Братот на исчезнатиот Мартин објави фотографија: Се трага со многу намален капацитет, потребна е поголема покриеност

Кристијан Ландов
Потрагата по Мартин Јовановски, третиот Македонец по кој се трага на Халкидики, трае. Неговиот брат, Горан, посочува дека потрагата е со значително намален капацитет на
Регион

(ВИДЕО) Грчките спасувачки служби активираа подводен дрон во потрага по Мартин

А1он
Грчките спасувачки служби активираа подводен дрон во спасувачката акција за пронаоѓање на изчезнатиот Мартин Јовановски. На снимката која ја објавија тамошните медиуми се гледа како
Македонија

Потрагата по Мартин Јовановски продолжува и утре

А1он
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денес оствари телефонски разговор со својот грчки колега, Никос Дендијас, на кој беше разговарано за состојбата со потрагата по
Македонија

(ВИДЕО): Излезе од болница македонскиот државјанин кој се бореше со брановите кај Халкиди

А1он
30-годишниот Иван кој беше спасен од морето на Халкидики, по цели 20 часа борба со брановите, беше отпуштен од болницата Папаниколау во Солун, каде што
Македонија

Братот на исчезнатиот Македонец во Грција бара помош од Владата и МНР: Веруваме дека е жив, потрагата не смее да запре

А1он
Потрагата по Мартин Јовановски, третиот Македонец по кој се трага на Халкидики, ќе треба да запре денеска. Горан, брат на Мартин, бара помош од македонските