martin

Македонија

Спасовски: Да не шпекулираме за бегството на Спасов, истрагата нека ја утврди одговорноста

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одговарајќи на новинарско прашање во врска со шпекулациите дека во бегството на поранешниот специјалец се вмешани и некои
Македонија

Спасовски: Да одговорат обвинителот и судијата врз кои проценки е дозволено Спасов да ја прекине затворската казна

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека клучното прашање во однос на бегството на Игор Спасов е одговорот од обвинителот и судијата врз
Македонија

Игор Спасов, убиецот на Нешкоски, избегал во Турција?

Мери Јордановска
Специјалецот Игор Спасов, кој се бара со меѓународна потерница откако не се јави на доиздржување на затворската казна во „Идризово“ за убиството на младиот Мартин
Македонија

Штипскиот суд преку соопштение ќе информира за случајот со бегалецот Игор Спасов

А1он
Штипскиот Основен суд преку соопштение ќе информира за случајот со бегалецот Игро Спасов, којшто од вчера се бара преку меѓународна потерница. Портпаролот и судија во
Македонија

Заев: Очекувам истрагата да покаже каде е Игор Спасов

А1он
Премиерот Зоран Заев очекува истрагата да покаже каде е Игор Спасов, кој е осуден за убиството на Мартин Нешкоски. Заев денеска, одговарајќи на новинарско прашање,
Македонија

Убиецот на Мартин Нешкоски една недела во бегство

Мери Јордановска
Игор Спасов, специјалецот осуден на 14 години затвор за убиството на Мартин Нешкоски, веќе една недела се нема јавено на доиздржување на казната затвор во
Македонија

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

А1он
Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на
Македонија

Осудениот Игор Спасов на лекување заради влошена здравствена состојба

А1он
Игор Спасов, осуден за убиство на Мартин Нешкоски, е на лекување заради дијагностицирање на влошена здравствена состојба и треба да се врати на издржување на
Македонија

(ВИДЕО) Вуиќ: Вујкото на Мартин Нешковски ја призна вината за студентите да излезат од притвор

А1он
Вујкото на починатиот Мартин Нешковски, Горан Митановски ја призна вината за „учество во толпа и спречување на службено лице во вршење службено дејствие“ само за