igor spasov

Македонија

Спасовски: Да не шпекулираме за бегството на Спасов, истрагата нека ја утврди одговорноста

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одговарајќи на новинарско прашање во врска со шпекулациите дека во бегството на поранешниот специјалец се вмешани и некои
Македонија

Спасовски: Да одговорат обвинителот и судијата врз кои проценки е дозволено Спасов да ја прекине затворската казна

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека клучното прашање во однос на бегството на Игор Спасов е одговорот од обвинителот и судијата врз
Македонија

Игор Спасов, убиецот на Нешкоски, избегал во Турција?

Мери Јордановска
Специјалецот Игор Спасов, кој се бара со меѓународна потерница откако не се јави на доиздржување на затворската казна во „Идризово“ за убиството на младиот Мартин
Македонија

Штипскиот суд го објави соопштението за случајот со бегалецот Игор Спасов

А1он
Штипскиот Основен суд попладнево се огласи преку соопштение за случајот со бегалецот Игор Спасов, кој од вчера се бара со меѓународна потерница за доиздржување на
Македонија

Штипскиот суд преку соопштение ќе информира за случајот со бегалецот Игор Спасов

А1он
Штипскиот Основен суд преку соопштение ќе информира за случајот со бегалецот Игро Спасов, којшто од вчера се бара преку меѓународна потерница. Портпаролот и судија во
Македонија

Заев: Очекувам истрагата да покаже каде е Игор Спасов

А1он
Премиерот Зоран Заев очекува истрагата да покаже каде е Игор Спасов, кој е осуден за убиството на Мартин Нешкоски. Заев денеска, одговарајќи на новинарско прашање,
Македонија

Полицијата трага по убиецот на Нешкоски, кој не се јавил во „Идризово“ да ја доиздржи казната

Мери Јордановска
Министерството за внатрешни работи добило наредба за приведување на Игор Спасов, специјалецот кој една недела не се пријавил на доиздржување на затворската казна во „Идризово“.
Македонија

Убиецот на Мартин Нешкоски една недела во бегство

Мери Јордановска
Игор Спасов, специјалецот осуден на 14 години затвор за убиството на Мартин Нешкоски, веќе една недела се нема јавено на доиздржување на казната затвор во
Македонија

Осудениот Игор Спасов на лекување заради влошена здравствена состојба

А1он
Игор Спасов, осуден за убиство на Мартин Нешкоски, е на лекување заради дијагностицирање на влошена здравствена состојба и треба да се врати на издржување на