igor spasov

Видео Македонија

ВИДЕО: Екстрадиран Игор Спасов, убиецот на Мартин Нешкоски – полицијата го спроведе во „Идризово“

Кристијан Ландов
За помалку од месец откако е уапсен, Бугарија го екстрадира специјалецот Игор Спасов, убиец на Мартин Нешкоски. Откако пред 25 дена тој беше уапсен во
Македонија

Бугарскиот амбасадор очекува за неколку месеци да заврши постапката за екстрадиција на бегалецот Игор Спасов

А1он
Бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов нема информации дали бегалецот Игор Спасов, кој е фатен во Софија поради пријава за семејно насилство, а во земјава
Македонија

Испратено барање до Бугарија за екстрадиција на Игор Спасов

А1он
Македонија и официјално побара од Бугарија екстрадиција на Игор Спасов, откако во текот на вчерашниот ден, по комплетирањето на документацијата, барањето е испратено до бугарските
Македонија

Екстрадицијата на Спасов неизвесна, Бугарија досега одобрувала, но и одбивала да испорача осуденици во Македонија

Кристијан Ландов
Македонија има рок од 40 дена да побара екстрадиција на Игор Спасов осуден за убиството на Мартин Нешкоски, кој вчера беше уапсен во Софија. Процедурата
Македонија

Игор Спасов бил уапсен во Софија поради семејно насилство

А1он
Игор Спасов бил приведен по пријава за семејно насилство, потврдиле полициски извори за Бугарското национално радио. За време на увидот од бугарската полиција било утврдено
Македонија

Бегалецот Игор Спасов е уапсен во софиската населба Младост по добиена дојава

А1он
Поранешниот полицаец Игор Спасов осуден за убиството на Мартин Нешкоски, кој се бараше со меѓународна потерница, уапсен е вчера во попладневните часови во населбата Младост
Македонија

Во Бугарија уапсен бегалецот Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешкоски

Кристијан Ландов
Бугарската полиција го приведе специјалецот Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешкоски, потврдуваат од МВР за „А1он“. Спасов бил приведен попладнево во Софија, откако
Македонија

Спасовски: Да не шпекулираме за бегството на Спасов, истрагата нека ја утврди одговорноста

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одговарајќи на новинарско прашање во врска со шпекулациите дека во бегството на поранешниот специјалец се вмешани и некои
Македонија

Спасовски: Да одговорат обвинителот и судијата врз кои проценки е дозволено Спасов да ја прекине затворската казна

А1он
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека клучното прашање во однос на бегството на Игор Спасов е одговорот од обвинителот и судијата врз
Македонија

Игор Спасов, убиецот на Нешкоски, избегал во Турција?

Мери Јордановска
Специјалецот Игор Спасов, кој се бара со меѓународна потерница откако не се јави на доиздржување на затворската казна во „Идризово“ за убиството на младиот Мартин