pozhar

Регион

(ВИДЕО) Димни бомби и пожар во албанскиот парламент

А1он
Во албанскиот парламент е буџетот за 2024 година, но седницата наместо дебата ја одбележаа пратениците на опозицијата, кои активираа димни бомби. Информацијата ја пренесува „АБЦ
Македонија

ЦУК: Голем пожар во атарот на Дебрешта, ќе интервенираат трите Ер Трактори

А1он
Центарот за управување на кризи информира дека избил голем пожар во атарот на селото Дебрешта која се наоѓа во општината Долнени и дека упатени се
Свет

ВИДЕО: Таткото го фрли детето од прозорецот на зградата, а потоа сам скокна

А1он
Во Казахстан дошло до пожар во повеќекатница, во која, како што јавија локалните медиуми, се евакуирани повеќе од 300 луѓе, а посебно внимание привлече едно
Македонија

Три пожари во еден ден, гореле магацин, погон и куќа во Скопје

А1он
Три пожари избиле вчера во Скопје. Запалена била куќа, магацин и погон. Според МВР, во трите пожари, нема ниту еденповреден. Првиот пожар настанал вчера наутро,
Македонија

Спасовски: Пожарот во куќата на Мисајловски не е поврзан со изборите

Виктор Јованов
Пoжaрoт во семејната куќа на екс министерот, а сега кандидат за градоначалник, Владо Мисaјлoвски и пукaњетo вo Кичевo не се пoврзaни сo избoрите, информираше министерот