Свет

ЈУЖНА АФРИКА: Минибус пропадна во река, десет деца загинаа

А1он
Возачот изгубил контрола над минибусот помеѓу градовите Лејдисмит и Бергвил, на истокот на земјата, возејќи група ученици кои се враќале од спортскиот ден во Лејдисмит.
Свет

ФОТО: Премиерот на Зимбабве се ожени и покрај судската забрана

А1он
Премиерот на Зимбабве Морган Чангирај, се ожени со Елизабета Мачек и покрај забраната од судот затоа што, спрема „обичајното право“ тој веќе има жена. Младенците
Свет

БРАЗИЛ: На изборите кандидати ќе бидат Бетмен и Робин, Бин Ладен…

А1он
Бетмен, неговиот помошник Робин, Осама Бин Ладен, се само некои од кандидатите на локалните избори во Аракажу, главниот град на бразилската држава Сержипи. Осум кандидати
Магазин

Бен Афлек: Врската со Џеј Ло ми ја упропасти цела 2003 година

А1он
Никој не ги сакаше моите филмови, ме третираа како бесчувствителен дилетант и егоист – се пожали Бен Афлек. Холивудската ѕвезда рече дека се било заради