jet set

Магазин

Ана Ивановиќ повторно бремена: Поранешната тенисерка ја објави радосната вест

А1он
Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ објави дека е повторно бремена. – Јас и Бастијан отсега и официјално ќе бидеме во малцинство! – изјави Ана со фотографијата.
Магазин

Почина актерката Џина Лолобриџида

А1он
Италијанската актерка Џина Лолобриџида почина на 96-годишна возраст, пренесува Ројтерс. Актерката првпат се појави во 50-тите години на минатиот век, а набрзо стана и медитерански
Магазин

Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

А1он
Според пишувањата на странските медиуми, актерот Брус Вилис се бори со деменција, која кога ќе напредува може целосно да го исклучи од светот на филмот.
Магазин

Исчезнатата американска актерка пронајдена мртва

А1он
Американската актерка Линдзи Перлман, најпозната по улогите во телевизиските серии „Chicago Justice“ и „Empire“, беше пронајдена мртва во петокот во Лос Анџелес, неколку дена откако
Магазин

Боб Сагет починал од повреда на главата

А1он
Американскиот актер и комичар Боб Сагет починал од повреда на главата за која наводно не верувал дека е опасна, соопшти неговото семејство. Сагет беше пронајден
Магазин

Шварценегер предизвика сообраќајка: Жена со повреди на главата итно пренесена во болница

А1он
74-годишниот актер Арнолд Шварценегер доживеа тешка сообраќајна несреќа, кога неговиот теренец се превртел врз друг автомобил, а возачот е тешко повреден. View this post on
Магазин

Почина комичарот Боб Сагет

А1он
Американскиот актер и комичар Боб Сагет, најпознат по улогата Дени Танер во ситкомот „Полна куќа“ (Full House), ненадејно почина на 65-годишна возраст, соопшти неговото семејство.