Миле Јанакиески доби син

Од:

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески по втор пат стана татко. Неговата сопруга Сања на свет донесе здраво машко дете.

Јанакиески својата радост ја сподели со пријателите на фејсбук каде на својот профил напиша „Каков ден! На годишнината од брак добив син!“.

Министерот три години е во брак со Сања. Со неа веќе имаат син Михаил кој има две години.

Би можело да ве интересира

Доли Партон е горда на својот младешки изглед

Ана Ололовска

Почина актерот Роберт Форстер

Болт вмешан во масовна тепачка во ноќен клуб

Роберт де Ниро обвинет за полова дискриминација

Ана Ололовска

Џенифер Лопез се надева на Оскарот годинава

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ариел Винтер повторно ја покажа својата одлична форма

Ана Ололовска

Leave a Comment

3 × one =