seks

Магазин

Краставицата ја зголемува желбата за секс кај жените, медот кај – мажите

А1он
Афродизијаците делуваат на два начина… Некои намирници создаваат сексуална желба дејствувајќи врз умот, а други – со испраќање импулси на одредени делови од телото. На
Магазин

Истражување: Претераното гледање порно е опасно по сексуалното здравје

А1он
Психолозите и секс-терапевти Џенет Брито и Меган Флеминг за „Хафингтон пост“ говорат за штетните последици од претераното гледање порнофилмови. Тие посебно се осврнаа на проблемите
Магазин

ВИДЕО: Пензионерка го опиша сексот со 35 години помладото момче, водителите шокирани

А1он
Водителите на британското шоу “This Morning” не можеа да престанат да се смеат откако ја слушнаа необичната љубовна приказна на 80 годишната пензионерка Ирис Џоунс.
Магазин

Продавница за секс-играчки нуди замена за непотребни подароци

А1он
Компанијата за секс-играчки „Лавхани” објави понуда за замена на несакани новогодишни подароци, за нивни производи. Заменетите предмети ќе одат во добротворни цели, односно наменети за
Магазин

Оргазмот кај жената најверојатно имал репродуктивна улога

А1он
Научници од Јејл и Универзитетот на Синсинати во САД, спроведоа експеримент на животни со цел да се дознае дали женскиот оргазам во еволутивното минато имал