reli

Спорт

(ВИДЕО) Страотна несреќа на рели во Унгарија: Најмалку четворица мртви

А1он
Најмалку четири лица загинаа, а десетици се повредени во несреќа на унгарскиот рели „Естергом-Нјергес“. Се уште не се познати точните околности на несреќата, трката е
Магазин

ВИДЕО: Пијан возач упадна на рели трка во Хрватска, ќе се судреше со натпреварувач

А1он
Организаторот на 12. Карчер рели Кумровец, преку соопштение и видео информираше за инцидентот што се случи на вториот ден од релито. „За време на брзинскиот
Спорт

ВИДЕО: Се степаа на рели патека, едвај се спасија пред автомобил кој се движеше со голема брзина

А1он
На социјалните мрежи се појави снимка која беше направена вчера на WRC релито кое викендов се одржува во Хрватска. На видеото се претепуваат неколку мажи,
Спорт

Нова трагедија на рели трките: Двајца Шпанци со возилото се забија во дрво

А1он
Неколку дена по трагичната смрт на Крег Брин за време на тестовите во пресрет на релито WRC Хрватска, светот на автомобилизмот го погоди нова шокантна
Магазин

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: На нелегална улична трка, возач влета во група гледачи и побегна

А1он
Возач изгуби контрола над возилото за време на нелегална улична трка во Бордо, Франција, и влета во толпата гледачи, при што беа повредени седум лица,
Магазин

ВИДЕО: Ги покажа градите на релито – возачот излета од патеката

А1он
Виктор Османов, рели-возач од рускиот град Тула, заврши на третото место на трката откако навивачка му го одвлече вниманието со подигање на маицата и покажување
Спорт

Давидовски ќе стартува од прв ред на последната трка од светско

А1он
Македонскиот автомобилист Виктор Давидовски овој викенд настапува на финалниот гран при викенд од WTCR, кој се одржува на патеката во Џеда, Саудиска Арабија. Во саботните
Спорт

Вуков го скрши малерот во квалификациите, оптимистички ја најави трката во Мизано!

А1он
Со второто гран при кое се вози во Мизано (Римини), на автодромот „Марко Симончели“, викендов продолжува тркачката серија Порше Карера Куп Италија. Македонскиот возач Ристо
Спорт

Давидовски ќе стартува прв во Франција: Имам доверба во тимот!

А1он
Виктор Давидовски ја вози својата петта сезона во ТЦР Европа, а викендов настапува на француското гран при. Добрите перформанси на возилата Ауди од тимот „Comtoyou