ВИДЕО: Кубица од средбата со смртта лани, ништо не научил

Од:

Возачот на Формула 1, Пољакот Роберт Кубица, кој минатата година тешко настрада во рели трка и речиси остана без рака, повторно седна позади воланот и повторно речиси настрада.

Кубица на релито Сан Мартино ди Кастроца, во остра кривина, изгуби контрола над своето Субару. Прво се забил во светлечки столб па потоа во дрво.За среќа, овојпат не го изнесоа од возилото туку одшета потполно неповреден.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Страотна несреќа на рели во Унгарија: Најмалку четворица мртви

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Пијан возач упадна на рели трка во Хрватска, ќе се судреше со натпреварувач

ВИДЕО: Се степаа на рели патека, едвај се спасија пред автомобил кој се движеше со голема брзина

Ана Ололовска

Нова трагедија на рели трките: Двајца Шпанци со возилото се забија во дрво

Горан Наумовски

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: На нелегална улична трка, возач влета во група гледачи и побегна

ВИДЕО: Ги покажа градите на релито – возачот излета од патеката

Предраг Петровиќ