Свет

ВИДЕО: Девојка доживеа нервен слом на среде улица во Менхетн

А1он
Многубројните минувачи на Менхетн биле шокирани кога една девојка буквално доживеала нервен слом, покажувајќи им на сите среден прст, викала и ги шутирала автомобилите што
Свет

Во Индија уапсен карикатурист што ја критикувал владата

А1он
Индиската полиција го уапсила карикатуристот Асим Триведи, заради неговите цртежи против корупцијата. Судијата во Мумбаи му одредил седумдневен притвор под обвинение дека го исмејува индискиот
Магазин

Германците протестираат против цената на пивото на „Октоберфест“

А1он
Цената на пивото на овој прочуен фестивал во последната деценија пораснала за 43%, па така просечната цена за литар пиво на овогодинешниот „Октоберфест“ ќе изнесува